VİZE Kamboçya dunyaliyiz

Türkiye'den halen alınamayan Kamboçya vizesini almanın iki yolu mevcut. Havalimanlarında ve kara sınırı geçişlerinde temin edebileceğiniz gibi komşularındaki dış temsilciliklerinden de kolayca alabiliyorsunuz. 

Özellikle kara sınırından giriş yapacaksanız olası sahtekarlıklarla yüzleşmemek ve vakit kaybetmemek adına önceden vizenizi almanızı öneririz. Zira sınıra gitmek için bindiğiniz minibüsler sizi sınırdan önce vize almanız gerektiği bahanesi ile anlaştıkları acentalara götürebiliyor ve olması gerekenden daha yüksek ücretler talep edebiliyorlar. Vizeniz varsa yapacak bir şeyleri kalmıyor ve sizi usul usul sınıra bırakıyorlar.

Biz de kara sınırını kullanacağımız için bulunduğumuz ülke Tayland'ın başkenti Bangkok'taki Kamboçya Büyükelçiliği'ni seçtik. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaporta ve 2 biyometrik olması şart olmayan vesikalık fotoğrafa ihtiyacınız var.

4sb - Kamboçya vize başvuru formu (boş) 676en

Size verilen tek sayfa formu doldurup kişi başı 1500 Tayland Bahtı (Yaklaşık 45 USD karşılığı) vererek bankoya teslim ettikten 15 dakika sonra başvuru tarihinizde başlayan 3 ay geçerli vizeniz size teslim ediliyor.

İyi gezmeler.